Novinky

Pavel Březina z Olympiku složil novou píseň. Ta má podle Petra Jandy „koule“

Image

www.novinky.cz

Ve skupině Olympic se během jejího šedesátiletého působení vystřídalo více než dvacet členů. Ten v současné sestavě služebně nejmladší, klávesista Pavel Březina je i plodný skladatel. Nyní představuje písničku Na strunách času. Videoklip, který má na Novinkách premiéru, se točil před oltářem.

Image

„První písně jsem začal psát už v osmi letech. V Olympiku je výsadním autorem hudby Petr Janda a my ostatní to respektujeme. Vytvořit si ale občas nějakou vlastní skladbu je něco, co potřebuji k životu,“ tvrdí Březina.

Jako autor má na kontě více než sto skladeb, přičemž ta nejnovější potěšila i Petra Jandu. Řekl k tomu: „Mám radost, že členové kapely dělají i něco jiného, než že se starají o děti, vnuky a písničky Olympiku, zkrátka že dělají i něco pro sebe. A tahle píseň mě opravdu potěšila. Má to koule.“
...

Na světě je další moje písnička

Přátelé, mám velkou radost, že se s vámi mohu podělit o novinku. Na světě je další moje písnička - Na strunách času. 
Chtěl bych poděkovat těm, co mi při vzniku pomohli:  
Největší poděkování patří autorce přenádherného textu Heleně Machové, která skladbě dala duši... Dále Vaškovi Noidovi za skvělou producentskou práci, Ondrovi Filákovi za natočení opět úžasného videa a v neposlední řadě firmě QUIX EVENT s.r.o. za možnost natáčení v nádherném prostoru kaple Sacre Coeur ( www.sacrecoeur.cz ) .
Podívejte se na malou ukázku, jak to všechno vznikalo... 
Za tuto videoukázku děkuji: Jiří Vrkoslav

Na strunách času

Image

Služebně nejmladší člen Olympiku odhalil překvapení

7.11.2023
Klávesista Pavel Březina, který je členem skupiny Olympic tři roky, připravil k šedesátému výročí kapely pro své spoluhráče překvapení. Předělal písničku Taky jsem se narodil bos, která je z roku 1978. Zrychlil ji, přezpíval a nechal k ní vyrobit kreslený klip s karikaturami všech členů. Autorem kreseb je Vladimír Dvořák. Na Novinkách.cz má klip premiéru.

„Píseň chci věnovat svým spoluhráčům za to, jak mě mezi sebe skvěle přijali. Máme stejný smysl pro humor a myslím, že to je na koncertech znát,“

Zpěvák a kytarista Petr Janda byl z dárku nadšený a svému kolegovi vzkázal: „Milý Pavle, to, že jsi nazpíval a nahrál moji písničku Taky jsem se narodil bos, mě opravdu hodně potěšilo. Poslechl jsem si to s radostí a doufám, že i tak podobně to budou cítit posluchači.“

Dva vyprodané koncerty k 60 výročí legendární kapely Olympic v pražské Lucerně.

19. - 20. 12. 2022

Olympic jede v roce 2023 velké turné po celé České a Slovenské republice. Turné se jmenuje Respekt Tour OLYMPIC 60 - Vlak co nikde nestaví

Pavel Březina - MEZI ŘÁDKY

12.3.2022

Ke svým 50 narozeninám jsem si nadělil videoklip písně Mezi řádky a jsem moc rád, že se na jeho výrobě podíleli i mí současní spoluhráči z Olympiku.

Český Slavík

12.11.2022

Kapela Olympic vystoupila v přímém přenosu na TV Nova v pořadu Český Slavík

OLYMPIC - VLAK, CO NIKDE NESTAVÍ

3.11.2022

Natočili jsme s klukama novou verzi legendární písně Vlak co nikde nestaví, která se stala mottem
našeho Respect Olympic 60. Tour.
Snažili jsme se přistoupit k původní písni citlivě a né příliš jí měnit. Šlo spíše o aktuální sound
2022.

V Malostranské Besedě

2.11.2022
Dnes proběhl v Malostranské Besedě křest 5 LP skupiny Olympic k 60. výročí a křest poštovních známek, představení Eurobankovky a našeho výročního šampaňského :)

Natáčení do připravovaného filmu Django

27.10.2022

Dneska proběhlo v mém studiu velmi příjemné natáčení do připravovaného filmu Django, který bude o Petru Jandovi a skupině Olympic. Děkuji Olze Špátové a jejímu týmu za skvělý, profesionální a přitom velmi přátelský přístup, který při natáčení panoval.

Česká pošta vydává sadu známek k 60. výročí skupiny Olympic !

12.10.2022

Olympic byl pozván do televizního pořadu 7 PÁDŮ HONZY DĚDKA

18.10.2022

Natáčení na idnes.cz do pořadu ROZSTŘEL s kapelou Olympic.

15.9.2022

1. místo ve Video Shockparádě

16. 5. 2022
 Milí přátelé!
Děkuji všem za přízeň a hlasování ve Video Shockparádě! Díky Vám můj videoklip uspěl a dokonce dosáhl až na příčku nejvyšší! Opět Vás zvu k jeho shlédnutí!

Nový videoklip Pavla Březiny z názvem "Mezi řádky"

17. 3. 2022
 Milí přátelé!
 Zveme Vás ke zhlédnutí nového videoklipu Pavla Březiny "Mezi řádky"!
 Zpěv, piano: Pavel Březina
Elektrická kytara: Petr Janda
Baskytara: Milan Broum
Bicí: Martin Vajgl
Akustická kytara: Ondřej Filák
Hudba: Pavel Březina, Ondřej Filák Text: Pavel Březina, Honza Grebík Hudební produkce: Ondřej Filák Aranže smyčců a mix: Hanz Sedlář Mastering: Biotech Studio / Ecson Waldes Nahráno ve studiu: Golden Apple Zlín, propast Recording Studio ( 2022 ) Kamera a střih: Ondřej Filák ( Endy Moon ) Produkce: Helena Machová Asistent Produkce: Jiří Vrkoslav 

Nový videoklip Pavla Březiny z názvem "Mezi řádky"

12. 3. 2022
 Srdečně Vás zvu do kina MAT v Praze na setkání s fanoušky skupiny OLYMPIC!

 Kde: kino MAT, Karlovo náměstí 19, Praha
 Kdy: sobota 12. 3. 2022 od 13:00 hod. 

 U této příležitosti budete svědky premiéry nového videoklipu mé autorské písně Mezi řádky! 
     Těšíme se na Vás!

 Pavel Březina

Nový videoklip Pavla Březiny z názvem "Mezi řádky"

Od Želvy ke Kaťatům

20. 2. 2021
 Milí přátelé! Přečtěte si rozhovor s klávesákem skupiny Olympic Pavlem Březinou! Co je nového, jak žije a čeho všeho by chtěl dosáhnout!? Kde všude byl a co nám vzkazuje?! Přejeme příjemné čtení!

Olympic, Kaťata - upoutávka č. 2

31. 10. 2020
 Promo na nové album legendární skupiny Olympic je v plném proudu! Zde můžete zhlédnout další upoutávku na naše společné hudební dílo!

Olympic - Kaťata, upoutávka č. 1

29. 10. 2020
 Nové album, nový klávesák, nová energie, nová témata. Upoutávka na nové album Kaťata ( 2020 ) legendární skupiny Olympic. 

Koncert skupiny Olympic v Prostějově 19. 9. 2020

20. 09. 2020

Olympic - konkurz na klávesáka

4. 6. 2020
 Od 28. do 30. 5. probíhal ve studiu Propast konkurz na post nového klávesáka. Celkem se přihlásilo sedmdesát uchazečů a z nich byli vybráni čtyři finalisti. Po konkurzu proběhl ve studiu malý koncert, kde každý z finalistů dal tři čtyři skladby a všichni dohromady si pak zařádili v písničce Dynamit. Koncert živě přenášela televize MALL.TV a rádio Frekvence 1. 

Pavel Březina

Zpěvák, hráč na klávesové nástroje, hudební skladatel, textař a producent Pavel Březina je uměleckým vedoucím kapely Showband. Má na svém kontě spolupráci s mnoha českými i zahraničními interprety.

Kontakty

Pavel Březina
Stará Cesta 659
763 14 Zlín
info@pavelbrezina.com
tel.: +420 604 121 845

Sledujte moje sociální sítě

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image