Biografie Pavla Březiny


Začínal ve 12 letech v kapele Union svého otce, kde hlavním repertoárem byly písně kapel Olympic, Beatles, Elvise Presleyho, Karla Gotta a dalších . V 15 letech vyhrál konkurz do tehdy v okrese nejpopulárnější rockové skupiny Akcent, kde se seznamuje s písněmi Garyho Moora, Dire Straits, Judas Priest, Iron Maiden, Black Sabbath ... a začíná hrát na "bigbítech". Ve svých 18 letech přestupuje do skupiny Premier, se kterou koncertoval po celé republice. Kdo z Vás by neznal megahit Hrobař! 

 V roce 1990 obnovuje s kamarády kapelu Argema, kterou v té době téměř nikdo neznal. Po třech letech vychází debutové album Poprvé (1993) s hitem Jarošovský pivovar a dostává ihned ocenění Zlatá deska za 25 000 prodaných nosičů! Pavel Březina se na desce podílí velkou měrou a až na čtyři písně je výhradním autorem hudby. Jako skladatel, textař a interpret se podílí také na dalších albech skupiny Argema: Modrý pondělí (1998), Milión snů (1999), Argema 20 (2001), Platinum Collection (2008), Pomaláče - Best of 2010 (2010), Pomaláče 4 (2014), Argema 2017 (2017).
 Po odchodu z Argemy zakládá rockovou kapelu Vivian, se kterou natočil čtyři alba: Vykopávky (hostem zpěvák Josef Laufer, 1994), Šedá tvář lásky (1995), Svět se točí dál (1996) a Boty z umělý hmoty (1997).
 V letech 1997 - 1999 hraje na "Hammondky s Leslie Boxem" v revivalové kapele Koberec band výhradně písně kapely Deep Purple.

 V roce 1998 začíná jeho skladatelsko - produkční spolupráce s ukrajinskou zpěvačkou Alisou Manzar, které vyprodukoval dvě alba: Nična Molitba (1998) a Chmil Kochanja (1999).
 Na podzim roku 1999 se stěhuje na španělskou Mallorku, kde žije a vystupuje s populární rakouskou skupinou Michi´s Party Band. Natočili společně dvě "cédéčka": Latino (2000) a Bolero (2001).
 Stále více pracovních povinností ho přiměje se vrátit zpátky do Česka a začíná jeho plodná studiová spolupráce s českými interprety. Za zmínku stojí např. Věra Špinarová, Radka Fišarová, Kateřina Mátlová, Alice Konečná , Tom Malar, Daniela Šinkorová, Markéta Poulíčková či Alžběta Kolečkářová.
 Ze spolupráce s textařem Honzou Surým vzniká v roce 2003 autorské chansonové album Krajina snů, které posvětil sám vynikající skladatel Petr Hapka.
V letech 2002 - 2006 vystupuje s kapelou Fireball Deep Purple Cover band a to převážně v Německu a Holandsku. Není bez zajimavosti, že kapelu zprostředkovával baskytarista německé power metalové skupiny Gamma Ray Uwe Wessel, jež si s kapelou občas také zahrál jeho oblíbený Smoke on the Water.

 V roce 2005 doprovází s kapelou na Československém festivalu v americkém Chicagu Michala Davida.
 Pavel Březina dostává nabídku od Divadla la Rottal na zkomponování muzikálu "Výtečníci" jež měl premiéru v roce 2006. Libreto napsal dramaturg a někdejší ministr kultury Pavel Dostál.

 V roce 2011 spoluzakládá doprovodnou kapelu stříbrné Superstár Gabriely Gunčíkové, se kterou koncertuje intenzivně po celé republice i na Slovensku ( v roce 2012 dokonce na jednom pódiu se skupinou Olympic na MFF v Karlový Varech ).

 Pavel Březina občas hostuje na koncertním turné nejúspěšnější Beatles revivalové kapely světa - slovenské The Backwards . Za zmínku stojí i blues rocková skupina Old Dogs - Staří psi, která má ve svém repertoáru písně Gariho Moora, Joa Bonammasa, Deep Purple a jiných rockových velikánů. Kapela vystupuje hlavně jako předkapela jiných skvělých legend např. Animals, Uriah Heep, Thin Lizzy, Robben Ford, Popa Chubby, SBB, The Yardbirds, Twin Dragons, Don Airey z Deep Purple atd. ...

 Kromě práce ve svém nahrávacím studiu Golden Apple zakládá kapelu Showband, se kterou jako zpěvák a klávesák vystupuje nejen u nás, ale také v zahraničí, a se kterou také doprovází na koncertech kamaráda a zpěváka Standu Hložka.

 V roce 2020 potkává Pavla Březinu velké štěstí v podobě vítězství v konkurzu do legendární skupiny Olympic. Velmi rychle se stává plnohodnotným členem této božské sestavy. Pod vedením kapelníka Petra Jandy přináší svůj díl při nahrávání nového elpíčka Olympiku a zúročuje tak své dosavadní celoživotní dovednosti a zkušenosti.
Image
Image
Image
Image

Milí přátelé!

Navštivte můj aktuální rozcestník, kudy se snadno přenesete na další informace o mých hudebních a osobních aktivitách! 
 Klikněte na obrázek "Linked in"!
Image

Pavel Březina

Zpěvák, hráč na klávesové nástroje, hudební skladatel, textař a producent Pavel Březina je uměleckým vedoucím kapely Showband. Má na svém kontě spolupráci s mnoha českými i zahraničními interprety.

Kontakty

Pavel Březina
Stará Cesta 659
763 14 Zlín
info@pavelbrezina.com
tel.: +420 604 121 845

Sledujte moje sociální sítě

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image